top of page

Властивості вовни

Властивості вовни

Людське тіло дихає усією своєю поверхнею, а вироби з вовни завдяки своїм властивостям забезпечують повний доступ кисню до організму та максимальний комфорт функціонування. Динаміка ворсу, тобто здібність ворсу вовни стискатися та розправлятися під впливом температури, запевняє саморегуляцію температури, завдяки чому можна уникнути перегріву організму та запобігти виникненню серйозних захворювань, таких як: біль у суглобах, біль хребта, нирок, ревматичні хвороби. Високоякісна вовна в значній мірі усуває додатну іонізацію, яка має негативний вплив на наше здоров’я, змінюючи її на від’ємну, яка є натуральною для людського організму. Завдяки цим властивостям вовняну постіль рекомендується застосовувати хворим на алергію. Мікромасаж, який відбувається при дотику вовни до поверхні людського тіла, активізує та регенерує його. Активізуючи кровообіг, він зменшує ризик інфаркту, покращує постачання крові до клітин, збільшує приплив крові до мозку, що сприяє поліпшенню пам’яті та концентрації.
Вовна вівці містить ланолін, тобто тваринний жир, який запобігає забрудненню ворсу. Завдяки йому вовна дуже легко чиститься.

Переваги вовни 
Серед усіх волокнин тваринного походження вовна має для нас найбільше значення та є найпоширенішою в застосуванні. 

До її цінних фізичних властивостей можна віднести:

* високу стійкість до стирання
* затримання зовнішньої вологи
* гігроскопічність
* абсорбцію УФ-випромінювання
* поглинання поту завдяки пористості

Вовна вівці, з огляду на її комірчасту структуру, є дуже гігроскопічною, тобто має можливість поглинати та утримувати в собі велику кількість вологи, яка надходить з навколишнього середовища, завдяки чому вовняні вироби досконало поглинають людський піт. Вміст вологи, який досягає навіть 33% не створює враження вологості сировини при дотику. Висока гігроскопічність також впливає на її термічні властивості (поглинуту вологу вона досить довго не втрачає та витрачає менше тепла з середовища, захищаючи від холоду). 

Завдяки пористій будові, лускатій поверхні та смугастій структурі вовна затримує всередині та довкола себе шари повітря, що сприяє підтриманню постійної температури. Кількість повітря, що міститься в волокнині, не змінюється під час використовування виробів, оскільки завдяки пружності ворс не піддається стійким деформаціям. Це зумовлює добру теплову ізоляцію та зігріваючі властивості виробів, до складу яких входить вовна. Завдяки своїй пружності вироби з вовняної волокнини не прилягають щільно до шкіри людського тіла всією своєю поверхнею, що дозволяє створити додатковий ізоляційний шар повітря. При безпосередньому дотику до людського тіла вовна надає відчуття тепла та ніжності, а також покращує кровообіг шкіри.

Лікувальні властивості вовни

Вовна є натуральною волокниною, яка вже протягом тисячоліть використовується людиною, зокрема, для виробу одягу та постільних приналежностей. Чисельні дослідження та спостереження незаперечно вказують на те, що властивості вовни позитивно впливають на здоров’я людини. Протягом багатьох років вона успішно застосовується в процесі лікувальної реабілітації та з метою профілактики.

Вовна має цілу низку лікувальних властивостей:
* заспокоює невралгічний біль
* післятравматичний біль
* біль у суглобах кінцівок
* прикриття з вовни запевнює здоровий та 
   спокійний сон
* не накопичує пилу та поту
* виключає можливість розвитку кліщів
* має антиалергенні властивості


Вовняні вироби корисно впливають на організм при лікуванні багатьох хвороб, особливо ревматичних, зокрема: 
* біль хребта з болісним напруженням    біляхребетних м’язів
* запалення м’язів та сухожиль
* післятравматичне пошкодження    периферійних нервів
* порушення кровообігу, артрит
* запобігає утворенню пролежнів

Ланолін

Утримання в чистоті традиційних постільних приналежностей з натуральних матеріалів, таких як пух, практично неможливе. Піт та пил, який накопичується в ньому роками, створює ідеальне середовище для життя та розмноження паразитів та бактерій. Їх мікроскопічні відходи спричиняють виникнення численних алергій та різних запалень, як в самому організмі, так і на шкірі. Натуральна вовна вівці, що відповідним чином переробляється, містить ланолін, тобто натуральний тваринний жир, який, обволікаючи кожний ворс, вбиває бактерії та паразитів. Водночас, ланолін запобігає забрудненню ворса, а завдяки описаній вище динаміці ворса всі забруднення переносяться на поверхню ворса. Так як на живих вівцях, бруд накопичується тільки на поверхні, а в глибоких шарах вовна залишається чистою. Тільки жива високоякісна вовна запевнює ефективне самоочищення протягом тривалого часу застосування постелі. Ланолін, зокрема, має винятковий вплив на людський організм. Він є добрим протиревматичним засобом, запевнює добре дихання всієї поверхні тіла, тонізує, покращує обіг крові під шкірою, та, як наслідок, затримує процес старіння. Вміст ланоліну в вовні вівці складає в середньому 15% - 20%, в свою чергу в вовні австралійського мериноса, від 40% до 45%, що значно збільшує захист від паразитів.

Очищення

У випадку незначного забруднення вовняних виробів рекомендується виконати сухе прання. Пральний засіб для вовни з вмістом ланоліну слід розчинити в невеликій кількості води з температурою 30°C, довести до виникнення піни, після чого м’якою губкою, попередньо зануреною в піні, потирати забруднену поверхню. 
У випадку сильного забруднення рекомендується мокре прання.
Ручне прання в воді проводиться з використанням пральних засобів для вовни, що містять ланолін.
Прати при температурі 30°C, віджимаючи, не викручувати.
Розвісити мокрий виріб.
Чекати до повного висихання.
Не прасувати.
Вироби не треба віджимати механічним шляхом.
Захищати від попадання прямих сонячних променів.

czyszczenie
bottom of page