top of page

Vilnos savybes 

Vilnos savybes 

Žmogaus kunas kvepuoja visu savo paviršium, o vilnos gaminiai del savo naturaliu savybiu leidžia organizmui gauti butiną kieki oro ir užtikrina visišką funkcionavimo komfortą. Pluošto dinamika, arba plauko gebejimas trauktis ir tiestis nuo temperaturos poveikio, leidžia savaime reguliuoti temperaturą ir taip išvengti organizmo perkaitimo bei tokiu pavojingu ligu kaip sąnariu, stuburo, inkstu skausmai, o taip pat reumatines ligos. Aukščiausios kokybes vilna eliminuoja teigiamą jonizaciją, kuri kenkia musu sveikatai, pakeisdama ją neigiama, naturaliai iprasta žmogaus organizmui. Del šiu savybiu vilnone patalyne rekomenduojama alergiškiems žmonems. Mikromasažas, kuri teikia vilna, liesdamasi su žmogaus kuno paviršiumi, sužadina ir regeneruoja. Skatindama kraujotaką sumažina širdies raumens infarkto riziką, gerina ląsteliu, o taip pat smegenu, aprupinimą krauju, taip darydama teigiamą poveiki atminčiai ir koncentracijai. Avies vilnoje yra lanolino, saugančio plauką nuo nešvarumu, todel vilną lengva valyti. 
Vilnos privalumai 
Iš visu gyvunines kilmes pluoštu vilna mums yra pati svarbiausia ir plačiausiai naudojama. 

Vilnos vertingos fizines savybes:

* didelis atsparumas devejimuisi 
* nepralaidumas išorinei dregmei  
* higroskopiškumas  
* UV spinduliu absorbcija  
* gebejimas sugerti prakaitą del poringumo 

Aviu vilna del savo ląstelines sandaros yra labai higroskopiška, t. y., sugeba igerti ir išlaikyti savyje dideli iš aplinkos pasisavintos dregmes kieki, del ko vilnoniai gaminiai puikiai geba sugerti žmogaus išskiriamą prakaitą. Prisigerusi dregmes, kurios kiekis gali siekti net 33%, vilna nesudaro dregnos medžiagos ispudžio (liečiant). Didelis vilnos higroskopiškumas tai pat turi itakos ir jos terminems savybems (igertos dregmes nešalina intensyviai ir sunaudoja mažiau šilumos iš aplinkos, saugodama nuo šalčio). 
 

Budama labai poringos sandaros, žvyniško paviršiaus, banguotu plaušeliu, vilna išlaiko savyje ir ir aplink save oro sluoksnius, kas leidžia palaikyti pastovią temperaturą. Plaušeliuose esančio oro kiekis gaminio naudojimo metu nekinta, kadangi del savo elastingumo jie nepatiria negrižtamu deformaciju. Tai lemia gaminiu, kuriuose yra vilnos, gerą šiluminę izoliaciją ir apskritai šildomąji ju pobudi. Del vilnos pluoštui budingo elastingumo vilnoniai gaminiai nepriglunda glaudžiai visu savo paviršiumi prie žmogaus odos ir taip susidaro izoliacinis oro sluoksnis. Tiesiogiai liesdamasi su žmogaus kunu vilna suteikia šilumos ir jaukumo pojuti, o taip pat gerina odos kraujotaką.

Vilnos gydomosios savybes

Vilna yra naturalus pluoštas, žmogaus naudojamas jau tukstančius metu ivairiems tikslams, tarp ju ir drabužiu bei patalynes gamybai. Daugybe tyrimu ir stebejimu neginčijamai patvirtina, jog vilna pasižymi savybemis, galinčiomis daryti teigiamą poveiki žmogaus sveikatai. Jau daug metu ji sekmingai naudojama gydomosios reabilitacijos srityje, o taip pat profilaktikos tikslais.  

Vilna pasižymi eile sveikatai naudingu savybiu:
* ramina neuralginius skausmus 
* potrauminius skausmus 
* galuniu sąnariu skausmus
* vilnonis užklotas užtikrina sveiką ir ramu miegą 
* nekaupia dulkiu ir prakaito
* eliminuoja sąlygas erkučiu vystymuisi 
* pasižymi priešalerginemis savybemis

Vilnos gaminiai veiksmingai prisideda, gydant daugybę negalavimu, o ypač reumatinius susirgimus, tokius kaip: 
* stuburo skausmai su skausmingu stuburo srities raumenu isitempimus
* raumenu ir raiščiu uždegimines bukles 
* periferiniu nervu potrauminiai pažeidimai
* kraujotakos sistemos sutrikimai, artritas
* padeda išvengti pragulu

Lanolinas

Išlaikyti tradicines patalynes iš naturaliu medžiagu, tokiu kaip, pavyzdžiui, pukai, švarą yra praktiškai neimanoma. Laikui begant besikaupiantys joje prakaitas ir dulkes tampa puikia terpe parazitams ir bakterijoms gyventi bei daugintis. Mikroskopines ju atmatos sukelia alergijas ir uždegimines bukles, tiek vidines, tiek pasireiškiančias odos paviršiuje. Naturali tinkamu budu apdorota aviu vilna išsaugo joje esanti lanoliną, t. y., naturalius gyvunines kilmes riebalus, kurie, dengdami kiekvieno plaukelio paviršiu, žudo bakterijas ir erkes. Taip pat lanolinas saugo plauką nuo nešvarumu, o jau anksčiau mineta vilnos plauko dinamika lemia, jog visi nešvarumai yra iškeliami i plauko paviršiu. Kaip ir ant gyvu aviu kailio, nešvarumai kaupiasi tiktai vilnos paviršiuje, o gilumoje išlieka visuomet švarus audinys. Tiktai gyva aukščiausios kokybes vilna užtikrina veiksmingą savaimini gaminio išsivalymą labai ilgą patalynes naudojimo laikotarpi. Lanolinas taip pat puikiai veikia žmogaus organizmą. Šis poveikis yra priešreumatinis, užtikrinantis gerą viso kuno paviršiaus kvepavimą, tonizuojantis, gerinantis poodinę kraujo apytaką ir tokiu budu letinantis senejimo procesus. Vidutinis lanolino kiekis aviu vilnoje svyruoja tarp 15% ir 20%, tuo tarpu Australijos merinosu vilnoje - tarp 40% ir 45%, kas ženkliai padidina tokio gaminio apsaugą nuo erkiu.

Valymas

Nestipriai užterštus vilnonius gaminius rekomenduojama skalbti sausai. Vilnai skirtą plovikli, kurio sudetyje yra lanolino, atskiesti nedideliu kiekiu 30°C temperaturos vandens, suplakti putas ir, naudojant minkštą kempinelę, jomis ištrinti suteptą paviršiu.
Labai nešvarią vilną rekomenduojama skalbti iprastai. Vandenyje skalbiama rankomis, naudojant vilnai skirtas skalbimo priemones su lanolinu. Skalbti 30°C temperaturoje gniaužant, negręžti. Džiaustyti šlapius ir laukti iki visiškai išdžius. Nelyginti. Gaminiu negalima gręžti mechaniškai. Saugoti nuo saules spinduliu. 

czyszczenie
bottom of page